niedziela, 22 kwietnia 2018

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri | kino konesera

poniedziałek, 23.04.2018, godzina 19:00

Bilety:

Bilet normalny: 10 zł

KUP BILET

Dramat | Komedia | USA 2017 | 115 min

 Wyróżniony 7 nominacjami do Oscara, 4 Złotymi Globami, 9 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) oraz nagrodą publiczności na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy i nagrodą za scenariusz na festiwalu filmowymw Wenecji 2017 mroczny komediodramat w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”). Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę. W pozostałych rolach: Abbie Cornish, Peter Dinklage, John Hawkes i Lucas Hedges.

 

Film z napisami. Od 15 lat. Sprzedaż biletów kinowych od poniedziałku do piątku od 8:30 do 15:30 oraz na 30 minut przed każdym seansem.

03.05

2018

Festyn Majowy

Boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

godz. 14:30

Wiosna w pełni, nadchodzi majówka, a to znak, że już czas na tradycyjny festyn majowy, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez w naszym mieście. W tym roku zapraszamy na 19 już edycję tego wydarzenia! Startujemy o 14.30, a do udziału jak zwykle zapraszamy całe rodziny. Gwiazdą imprezy będzie zespół Małe TGD, który pojawi się na scenie o 15.30. W programie ponadto między innymi lokalne prezentacje artystyczne, liczne atrakcje dla małych i dużych, domowe wypieki, gry i zabawy sportowe. Organizatorami są burmistrz Słubic, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
więcej

04.05

2018

19 kwietnia o godz. 17 w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy okładek płyt winylowych z kolekcji członków stowarzyszenia between_us.   
więcej

24.05

2018

Lubuska Gala Taneczna - PRO ARTE 2018

SMOK - sala koncertowa

17:00 wstęp wolny

Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie miejskim, gminnym, powiatowymi wojewódzkim. Do udziału zapraszamy solistów, duety i grupy taneczne działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją taneczną dzieci i młodzieży. Lubuska Gala Taneczna podzielona jest na dwie sekcje, cztery kategorie wiekowe i dwie kategorie taneczne. < ...
REGULAMINFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
więcej
1

PRO ARTE 2018

zobacz

Wernisaż wystawy "Return..." Piotra Kuci fot. Witold Cholewa

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.