poniedziałek, 16 września 2019

Polityka | dodatkowy seans 19 września

wtorek, 17.09.2019, godzina 17:00

wtorek, 17.09.2019, godzina 19:30

czwartek, 19.09.2019, godzina 19:00

Bilety:

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

KUP BILET

Obyczajowy | Polska 2019 | 135 min

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy, najnowsze dzieło króla box office to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie pokazane na dużym ekranie.

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Główne role w filmie gra prawdziwa plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.

„Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać!” – ostrzega Patryk Vega.

21.09

2019

To małe światło to ja

sala koncertowa SMOK

15:00 | bilety: 15, 26 i 78 zł

Spektakl w ramach festiwalu Osthafen VIII dla widzów w wieku 3-9 lat. Światło i cień otwierają się, by stworzyć w wielkim wszechświecie świat jasności i ciemności. Dwie istoty, które nie mogą być bardziej różne, ale swoim współdziałaniem pozwalają powstawać przepięknym obrazom. Jednak tak szybko, jak powstają obrazy świetlne, znów znikają i przekształcają się we wciąż nowe wytwory wyobraźni. W grze jasności i ciemności, tonów, dźwięków i ciszy, bezruchu i ruchu powstaje wymarzony teatr pełen magii i pięknego blasku.  Produkcja T-Werk »To małe światło to ja« jest pierwszą wspólną inscenizacją z tworzącą artystk ...
więcej

21.09

2019

Gwiazdą tegorocznych naszych urodzinowych obchodów będzie znany i lubiany SIDNEY POLAK! Któż z nas nie zna takich hitów jak „Otwieram wino”, „Chomiczówka” czy „Skuter”?... wszyscy niejednokrotnie otwieraliśmy wino... i takie tam:-). Wiemy jedno występ Sidneya gwarantuje nam niezłą zabawę pod sceną. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru. Zanim na scenie pojawi się „wisienka na torcie” zagrają dla nas sulęcińskie BREVKI z gościnnym udziałem znakomitego słubickiego saksofonisty Jacka Fałdyny, które wprowadzą nas doskonale w klimat wieczoru. Nie zabraknie również pysznego torta, konkursów z nagrodami oraz After Party.

Bilety w cenie: I pula &n ...
więcej

Ból i blask | kino konesera

poniedziałek, 23.09.2019, godzina 19:00

Bilety:

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

KUP BILET

Dramat | Hiszpania 2019 | 115 min

„Ból i blask” to arcydzieło (Gazeta Wyborcza), najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat (The Hollywood Reporter), najpiękniejsza celebracja miłości (The Playlist). Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi. „Ból i blask” to również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz, oraz – przede wszystkim – z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość  z poczuciem humoru.

 


Film z napisami. Od 15 lat. Sprzedaż biletów kinowych od poniedziałku do piątku od 8:30 do 15:30 oraz na 30 minut przed każdym seansem.

Pewnego razu... w Hollywood

niedziela, 22.09.2019, godzina 18:30

wtorek, 24.09.2019, godzina 19:30

Bilety:

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

KUP BILET

Dramat | Kryminał | USA 2019 | 165 min

 

„Pewnego razu... w Hollywood”, nowy film Quentina Tarantino, to wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać. Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata, z trudem go rozpoznając. W dziewiątym filmie scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino zobaczymy niezwykłą obsadę i wiele wątków, które składają się na hołd odchodzącej w przeszłość złotej ery Hollywood.


Film z napisami. Od 15 lat. Sprzedaż biletów kinowych od poniedziałku do piątku od 8:30 do 15:30 oraz na 30 minut przed każdym seansem.

Król lew | od 22 września

niedziela, 22.09.2019, godzina 14:00

niedziela, 22.09.2019, godzina 16:15

wtorek, 24.09.2019, godzina 17:00

niedziela, 29.09.2019, godzina 16:00

Bilety:

Bilet normalny: 17 zł

Bilet ulgowy: 14 zł

KUP BILET

Przygodowy | Familijny | USA 2019 | 118 min

Młody lew Simba uczy się, jak mądrze rządzić królestwem zwierząt. Ale podstępny wuj Skaza ma inne plany... ​ Czy wy też nie możecie się doczekać? "Król Lew" to nowa, przepiękna wersja nieśmiertelnego klasyka. Te same postacie, ta sama historia, te same piosenki plus kilka niespodzianek i nowości, które perfekcyjnie dopełnią kultowe dzieło.

 

Film z dubbingiem. Od 6 lat. Sprzedaż biletów kinowych od poniedziałku do piątku od 8:30 do 15:30 oraz na 30 minut przed każdym seansem.

1 2 3nastepnaostatnia

Miejskie Święto Hanzy 2019

zobacz

Wernisaż wystawy Anny Panek-Kusz „Wizje przestrzeni”

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.