środa, 22 maja 2019

24.09

2011

Wieczór z bluesem - Jan „Izba” Izbiński

Klub PROWINCJA

godz. 20:30

Klub PROWINCJA zaprasza na kolejny wieczór z muzyką na żywo. W sobotni wieczór wystąpi bluesman Jan „Izba” Izbiński. Wstęp na koncert jest wolny.

Jan „Izba” Izbiński jest gitarzystą, bluesmanem i wokalistą, którego świat muzyczny obejmuje blues, rock oraz jazz. Krzysztof Sadowski nazwał "Izbę" "białym murzynem polskiego bluesa". Swoją pozycję zawdzięcza własnej pracy, jako, że nie ukończył żadnej szkoły muzycznej. Jego wypowiedzi artystyczne są zawsze szczere i autentyczne, a każdy jego koncert pozostawia u widza niezatarty ślad. Zadebiutował w roku 1970 na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Lublinie, gdzie od razu został zauważony i zebrał wiele bardzo pochlebnych opinii. Współpracował z wieloma polskimi zespołami, nie tylko jazzowymi. Wymieńmy kilka z nich: Sami Swoi, Recydywa, Grupa Organowa Krzysztofa Sadowskiego, After Blues oraz Orkiestra "Poznań". Występował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Z racji zainteresowań muzycznych "Izby" były to zarówno festiwale bluesowe (Rawa Blues, Jesień z Bluesem), jak i jazzowe (Jazz Nad Odrą, Jazz Jantar, Old Jazz Meeting, Jazz Fruchling - Niemcy, Jazz Jamboree).

wróć

BIESIADA BEZ GRANIC 2019 - Na cygańską nutę

zobacz

Wernisaż wystawy "Trzy drogi " Wojciecha Sternaka — w Galeria OKNO.

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.