niedziela, 20 maja 2018

14.09

2017

Wernisaż wystawy Jerzego Sikucińskiego\"

Galeria Mała

18.00 / wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy w czwartek 14 września o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Sikucińskiego pt „Moja Przygoda z malarstwem”.

Jerzy Sikuciński to człowiek z pasją, która została uśpiona na 30 lat by powrócić i cieszyć zarówno twórce jak i widownie. Jaka jest jego historia, jaką drogę przeszedł? 

Mieszkaniec Zbąszynia, absolwent WSP Zielona Góra, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu  - stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki.

Oto co opowiedział nam o sobie:

„Moja przygoda z malarstwem zaczęła się w szkole podstawowej. Potrafiłem wówczas malować na strychu domu rodzinnego do białego rana.  Niestety nie umiałem skoncentrować się bez reszty na tej pasji. Skończyło się to tym, że trafiłem do Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, z czego jestem oczywiście bardzo dumny.  Po skończeniu technikum zamierzałem pójść na studia plastyczne, ale ostatecznie trafiłem do Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, by realizować swoje zainteresowania historyczne. Potem praca w szkole, małżeństwo, syn a także zespół muzyczny i na malowanie zabrakło czasu. Nigdy jednak nie przestałem interesować się sztuką, a zwłaszcza malarstwem. Stąd też łączyłem swoje fascynacje artystyczne z inną pasją tj. turystyką. Wyjazdy turystyczne wykorzystywałem do zwiedzania wszelkich muzeów i galerii. Tak minęło około 30 lat bez pędzla w ręku. Tkwiło to jednak gdzieś we mnie i w końcu kilka lat temu zakupiłem płótna, farby olejne, pędzle i zacząłem swoją przygodę z malarstwem. Maluję głównie portrety, pejzaże, architekturę.”

wróć

PRO ARTE 2018

zobacz

Wernisaż wystawy "Return..." Piotra Kuci fot. Witold Cholewa

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.