czwartek, 20 września 2018

26.10

2017

TRANSFORMENS

Sala koncertowa SMOK

godz. 19:00, bilety: 30 zł / ulgowy 20 zł

Przybyli z otchłani muzycznego kosmosu. Mogą zmieniać materię muzyczną w co tylko zapragną. Z pomocą trzech ludzkich sojuszników chronią Ziemię przed zalewem tandety. Ich bronią jest groove. Projekt Tranformen's to kolejna odsłona muzyków znanych na co dzień z zespołu Poluzjanci oraz współpracy z wieloma polskimi artystami. Na scenie zobaczymy Piotra Żaczka (gitara basowa), Roberta Lutego (perkusja), Grzegorza Jabłońskiego (instrumenty klawiszowe) oraz Macieja Kocińskiego (saksofon, instrumenty dęte). Zespół uwielbia improwizować. Ten projekt trudno zaszufladkować.  Jedno jest pewne – to będzie niezwykle energetyzujący koncert. Pierwsze wydarzenie z nowego cyklu - scena konesera. Po koncercie zapraszamy na jam session w Klubie Prowincja.

PIOTR ŻACZEK
To jeden z najważniejszych wirtuozów gitary basowej w Polsce. Rozpoczął edukację muzyczną od kontrabasu, szybko jednak porzucił klasykę na rzecz improwizacji. Od 1995 roku współtworzy zespół Poluzjanci, a w 2006 roku wydał pierwszą solową płytę – „Mutru”. Dotychczas współpracował z takimi artystami jak: Krzesimir Dębski, Dider Lockwood, Carlos Johnson, Gordon Haskell, Kayah czy Edyta Górniak.

ROBERT LUTY
Wszechstronny i utalentowany perkusista sesyjny. Członek zespołu Poluzjanci. Współpracuje z takimi artystami jak: Kayah, Dorota Miśkiewicz, Ania Szarmach, World Orchestra, Kuba Badach, Wiesław Pieregorólka, Tomek Szymuś oraz Krzysztof Pszona. Granie na bębnach daje mu ogromną radość i przyjemność. Drugą pasją Roberta Lutego są rajdy samochodowe. Startuje w nich od kilku sezonów. Bierze też udział w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

GRZEGORZ JABŁOŃSKI
Producent muzyczny, kompozytor i pianista. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracował z wieloma artystami takimi jak: Poluzjanci, Edyta Górniak, Kayah, Andrzej Piaseczny, Anna Maria Jopek, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Urszula, Piotr Cugowski. Był szefem muzycznym 4. edycji programu „Idol”, kierownikiem muzycznym programów: „Showtime” , „Rodzinka jak z nut”, „Wieczór z Jagielskim”, „Bałtroczyk przedstawia” oraz kierownikiem muzycznym i aranżerem musicali: „Piaf” , „Rocky Horror Show”, „Carmen Latina”, „Bodo”

MACIEJ KOCIŃSKI
Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek wielu zespołów koncertujących w Polsce i za granicą. Lider kwartetu Soundcheck oraz Kocin Kociński Trio. Propagator muzyki improwizowanej. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego szerokie muzyczne zainteresowania oraz wszechstronne wykształcenie sprawiają , że jako muzyk sesyjny nagrywa i koncertuje z wieloma artystami (Mutru, Ewa Bem, Hanna Banaszak, Krzysztof Herdzin, John James, Zygmunt Kukla, Adam Sztaba , Kuba Badach, Adam Bałdych). Wraz z kwartetem Soundcheck oraz z innymi zespołami zdobył kilkanaście prestiżowych nagród zespołowych i indywidualnych na międzynarodowych konkursach jazzowych.

wróć

Miejskie Święto Hanzy 2018

zobacz

PRO ARTE 2018

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.