wtorek, 23 stycznia 2018

16.11

2017

transVOCALE 2017

Słubice - Frankfurt (Oder)

Już po raz 14 festiwal transVOCALE wypełni piosenką autorską i muzyką świata listopadowy weekend w Słubicach i Frankfurcie. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas program –  kilkanaście zróżnicowanych stylistycznie koncertów oraz jedna festiwalowa produkcja przypadną Państwu do gustu i spotkamy się na wielu z nich.

Festiwal rozpoczynamy drugą w naszej historii własną produkcją koncertową, tym razem poświęconą Udo Lindenbergowi – ikonie niemieckiej piosenki. Udo Lindenberg obchodził w ubiegłym roku 70 urodziny i z tej okazji przygotowaliśmy koncert, na który składa się jego dwadzieścia najpopularniejszych piosenek, w tym dziesięć w autorskim przekładzie na język polski. Za część muzyczną odpowiada zespół festiwalowy pod kierownictwem Wojciecha Zandeckiego, a za część literacką Krzysztof Napiórkowski, który przygotował polskie wersje piosenek, a także wykona niektóre z nich jako solista. Oprócz niego piosenki bohatera wieczoru wykonają Pascal von Wróblewski, Małgorzata Markowski oraz Reiner von Vielen. Całość odegrana zostanie na scenie Forum Kleista w scenografii hotelowego lobby baru i klimacie znanym z produkcji MTV – Unplugged. Po emocjach premierowego programu w czwartkowy wieczór w Forum Kleista zagrają jeszcze Kozmar Orkestar i Putzi Dorosch.

W piątek zapraszamy wszystkich do Słubic (na scenach w Forum Kleista przerwa). Koncertu Brodki nie trzeba chyba polskiej publiczności zbytnio reklamować, o czym świadczą bilety, prawie wyprzedane w momencie zamknięcia numeru gazety. Ale bezwzględnie warto wybrać się na kolejne pozycje programu: koncert niebanalnego artysty imieniem Buslav (sala koncertowa SMOK) oraz zabawny program przygotowany na zakończenie wieczoru przez duet Biff (sala kameralna SMOK/ Prowincja).

Ostatni dzień festiwalu jest jednocześnie – jak zwykle – najbardziej obfitującym. Na scenach Forum Kleista proponujemy 7 występów będących bardzo kolorową mieszanką stylów muzycznych i stanowiących kwintesencję muzyki świata. Najbardziej rozpoznawalnym z zespołów jest bodajże Garland Jeffreys, którego piosenka Matador pod koniec lat 70-tych okupowała pierwsze miejsca europejskich radiowych list przebojów. W Słubicach zaś Aula Collegium Polonicum gościć będzie Kubę Badacha z jego pierwszym autorskim projektem pt. Oldschool, a następnie w salach SMOK’a usłyszeć będzie można Bovską – znaną z wydanych dotychczas i nominowanych do Fryderyków albumów Kaktus i Pysk. Na zakończenie wieczoru i festiwalu taneczny turbo-balkan-folk w wykonaniu zespołu Bubliczki.

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznej edycji festiwalu transVOCALE 2017: firmom ZUO International, Acciona, Kostrzyńsko-Słubickiej Strefie Ekonomicznej, SEC, Zakładowi Usług Wodno-Ściekowych i viadrina logistic.

Szczegóły dotyczące artystów oraz biletów na naszej stronie www.smok.slubice.pl.
Zapraszamy serdecznie!

wróć

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.