poniedziałek, 15 października 2018

16.11

2017

transVOCALE 2017

Słubice - Frankfurt (Oder)

Już po raz 14 festiwal transVOCALE wypełni piosenką autorską i muzyką świata listopadowy weekend w Słubicach i Frankfurcie. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas program –  kilkanaście zróżnicowanych stylistycznie koncertów oraz jedna festiwalowa produkcja przypadną Państwu do gustu i spotkamy się na wielu z nich.

Festiwal rozpoczynamy drugą w naszej historii własną produkcją koncertową, tym razem poświęconą Udo Lindenbergowi – ikonie niemieckiej piosenki. Udo Lindenberg obchodził w ubiegłym roku 70 urodziny i z tej okazji przygotowaliśmy koncert, na który składa się jego dwadzieścia najpopularniejszych piosenek, w tym dziesięć w autorskim przekładzie na język polski. Za część muzyczną odpowiada zespół festiwalowy pod kierownictwem Wojciecha Zandeckiego, a za część literacką Krzysztof Napiórkowski, który przygotował polskie wersje piosenek, a także wykona niektóre z nich jako solista. Oprócz niego piosenki bohatera wieczoru wykonają Pascal von Wróblewski, Małgorzata Markowski oraz Reiner von Vielen. Całość odegrana zostanie na scenie Forum Kleista w scenografii hotelowego lobby baru i klimacie znanym z produkcji MTV – Unplugged. Po emocjach premierowego programu w czwartkowy wieczór w Forum Kleista zagrają jeszcze Kozmar Orkestar i Putzi Dorosch.

W piątek zapraszamy wszystkich do Słubic (na scenach w Forum Kleista przerwa). Koncertu Brodki nie trzeba chyba polskiej publiczności zbytnio reklamować, o czym świadczą bilety, prawie wyprzedane w momencie zamknięcia numeru gazety. Ale bezwzględnie warto wybrać się na kolejne pozycje programu: koncert niebanalnego artysty imieniem Buslav (sala koncertowa SMOK) oraz zabawny program przygotowany na zakończenie wieczoru przez duet Biff (sala kameralna SMOK/ Prowincja).

Ostatni dzień festiwalu jest jednocześnie – jak zwykle – najbardziej obfitującym. Na scenach Forum Kleista proponujemy 7 występów będących bardzo kolorową mieszanką stylów muzycznych i stanowiących kwintesencję muzyki świata. Najbardziej rozpoznawalnym z zespołów jest bodajże Garland Jeffreys, którego piosenka Matador pod koniec lat 70-tych okupowała pierwsze miejsca europejskich radiowych list przebojów. W Słubicach zaś Aula Collegium Polonicum gościć będzie Kubę Badacha z jego pierwszym autorskim projektem pt. Oldschool, a następnie w salach SMOK’a usłyszeć będzie można Bovską – znaną z wydanych dotychczas i nominowanych do Fryderyków albumów Kaktus i Pysk. Na zakończenie wieczoru i festiwalu taneczny turbo-balkan-folk w wykonaniu zespołu Bubliczki.

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznej edycji festiwalu transVOCALE 2017: firmom ZUO International, Acciona, Kostrzyńsko-Słubickiej Strefie Ekonomicznej, SEC, Zakładowi Usług Wodno-Ściekowych i viadrina logistic.

Szczegóły dotyczące artystów oraz biletów na naszej stronie www.smok.slubice.pl.
Zapraszamy serdecznie!

wróć

Miejskie Święto Hanzy 2018

zobacz

PRO ARTE 2018

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.