niedziela, 20 maja 2018

15.02

2018

Marek Napiórkowski WAW-NYC

Sala koncertowa SMOK

godz. 19.00

KUP BILET

„WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem” – tak o najnowszej płycie Marka Napiórkowskiego można przeczytać w recenzji zamieszczonej w Jazzpress.

Marek Napiórkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Już od początku swojej kariery pojawiał się na szczytach branżowych rankingów, był ośmiokrotnie nominowany Fryderyków, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych. Od 2012 roku nieprzerwanie jest doceniany przez czytelników Jazz Forum, którzy od 6 lat obdarzają go tytułem „Jazzowego Gitarzysty Roku”.

Najnowsze dzieło artysty to płyta ‘’WAW-NYC”, która ukazała się w 2017. W tym przedsięwzięciu udział wzięli uznani na świecie muzycy jak: Manuel Valera - kompozytor kubańskiego pochodzenia, nominowany do Nagrody GRAMMY, Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista, od ponad 20 lat będący członkiem jednej z czołowych formacji europejskiego jazzu i Clarence Penn - jeden z najbardziej zajętych perkusistów na świecie, współpracujący z największymi muzykami jazzowymi, jak np. Dave Douglas.

wróć

PRO ARTE 2018

zobacz

Wernisaż wystawy "Return..." Piotra Kuci fot. Witold Cholewa

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.