środa, 16 stycznia 2019

15.02

2018

Marek Napiórkowski WAW-NYC

Sala koncertowa SMOK

godz. 19.00

KUP BILET

„WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem” – tak o najnowszej płycie Marka Napiórkowskiego można przeczytać w recenzji zamieszczonej w Jazzpress.

Marek Napiórkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Już od początku swojej kariery pojawiał się na szczytach branżowych rankingów, był ośmiokrotnie nominowany Fryderyków, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych. Od 2012 roku nieprzerwanie jest doceniany przez czytelników Jazz Forum, którzy od 6 lat obdarzają go tytułem „Jazzowego Gitarzysty Roku”.

Najnowsze dzieło artysty to płyta ‘’WAW-NYC”, która ukazała się w 2017. W tym przedsięwzięciu udział wzięli uznani na świecie muzycy jak: Manuel Valera - kompozytor kubańskiego pochodzenia, nominowany do Nagrody GRAMMY, Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista, od ponad 20 lat będący członkiem jednej z czołowych formacji europejskiego jazzu i Clarence Penn - jeden z najbardziej zajętych perkusistów na świecie, współpracujący z największymi muzykami jazzowymi, jak np. Dave Douglas.

wróć

Preludium Bożonarodzeniowe 2018

zobacz

transVOCALE 2018

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.