piątek, 22 lutego 2019

15.07

2018

MiejskieŚwięto Hanzy 2018

Słubice - Frankfurt nad Odrą

Trzy dni atrakcji czekają mieszkańców dwumiasta Słubice-Frankfurt i turystów, którzy odwiedzą nas w lipcowy weekend. Magnesem będą koncerty gwiazd, m.in. Agnieszki Chylińskiej, zespołu Lemon, Dante Thomasa, grupy Spider Murphy Gang, pokaz  fajerwerków nad Odrą, miasteczko uśmiechu, wioska hanzeatycka, plenerowy koncert muzyki filmowej w wykonaniu frankfurckich filharmoników, zawody pływackie, Bieg bez granic, rejsy Zefirem…

Otwarcie jubileuszowego 15. Miejskiego Święta Hanzy „Bunter Hering-Swawolny kogucik” będzie tradycyjnie w piątek o 18.00 na moście łączącym Słubice i Frankfurt. Z tej perspektywy będzie można oglądać efektowny pokaz fajerwerków, które o północy rozświetlą niebo nad dwumiastem, a wcześniej zapraszamy na koncerty: o 19.00 wystąpi pochodząca ze Słubic Jowita Świtońska, o 20.00 zespół Ich Troje, a o 22.00 scena przy Collegium Polonicum należeć będzie do Agnieszki Chylińskiej. Na tej samej scenie w sobotę o 20.00 wystąpi Margaret, o 22.00 zespół Lemon, a o północy grupa Boys.

Ciekawie zapowiadają się też koncerty we Frankfurcie. Tam w piątek o 21.45 na głównej scenie przy ratuszu wystąpi zespół Spider Murphy Gang, o którym mówi się, że rock’n’rolla ma we krwi i palcach, w sobotę o 20.30 wystąpi rockowa grupa Karat, a po niej o 22.00 Dante Thomas, znany z hitu „Miss California”. Kto lubi muzykę filmową będzie miał okazje jej posłuchać w wykonaniu Brandenburskiej Orkiestry Państwowej. W niedzielę o 15.00 na scenie przed ratuszem muzycy wykonają znane utwory, a dyrygować nimi będzie, po raz ostatni, żegnający się z frankfurcką orkiestrą Howard Griffiths.

Miejskie Święto Hanzy to impreza, która przyciąga zarówno tych, którzy lubią posłuchać dobrej muzyki, jak i tych, którzy lubią sport. Wizytówką tej imprezy stał się „Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen organizowany po raz trzeci przez Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i frankfurcki Miejski Związek Sportu. Uczestnicy będą mieli do pokonania 14,065 km, czyli jedną trzecią maratonu. Ciekawie zapowiada się też kolejny Wowi Couch Surfing, czyli spływ pontonów, które udekorują osoby biorące w nim udział. Nagradzane będzie zarówno pierwsze miejsce na mecie, jak również wygląd i niebanalna inwencja twórcza w dekoracji pontonów.

Organizatorzy pomyśleli też o atrakcjach dla rodzin i dzieci. Przy ul. 1 Maja powstanie miasteczko uśmiechu. Będzie też można zajrzeć do historycznej wioski i poznać dawne rzemiosła, posłuchać występów grup dziecięcych, wziąć udział w warsztatach tanecznych, konkursach i animacjach przygotowanych dla najmłodszych.

Nowością będą plenerowe kawiarenki na moście łączącym Słubice i Frankfurt, który w czasie Miejskiego Święta Hanzy zamieni się w deptak. Będzie tam można m.in. posłuchać muzyki,  obejrzeć wystawę „Twarze pogranicza”, a nawet wziąć udział w sesji fotograficznej.

Na te i wiele innych atrakcji serdecznie zapraszamy!

Wszystko o święcie miasta w dodatku do ściągnięcia
wróć

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.