poniedziałek, 16 lipca 2018

14.07

2018

Miasteczko Uśmiechu

Łąki nadodrzańskie

12.00-18.00

W sobotę 14 lipca, od 12.00 do 18.00, łąki wzdłuż ulicy Nadodrzańskiej zamienią się w wielkie Miasteczko Uśmiechu. Będzie tam można zajrzeć do wioski hanzeatyckiej i poznać tajniki średniowiecznego rzemiosła, podglądnąć pracę wikliniarza, garncarza, kaletnika, obejrzeć warsztat tkacki, a nawet…stanowisko kata. Liczne atrakcje czekają też dzieci na placu zabaw, gdzie odbywać się będą m.in. walki na bezpieczne miecze czy strzelanie z kuszy. Na łąkach staną również dmuchane zamki, będzie można poskakać na euro-bungee, wziąć udział w konkursach i zabawach sportowych, maratonie fitness, warsztatach tanecznych, wejść do zagrody ze zwierzętami, zajrzeć do fotobudki czy na stoisko, gdzie promowany będzie zdrowy styl żywienia dzieci.

W Miasteczku Uśmiechu nie zabraknie też muzyki i tańców. Na nadodrzańskiej scenie prezentować się będą m.in. zespoły z miast partnerskich Słubic i Frankfurtu, m.in. chór klarnecistów z Heilbronnu, zespoły: Charme z Szostki, Altanka z Witebska, Junost z Białorusi i Aluzja z Gorzowa Wlkp. Wystąpi też słubicka Bohema.

Jedną z atrakcji Miejskiego Święta Hanzy będzie transgraniczny piknik organizacji pozarządowych, na którym prezentować się będą polskie i niemieckie NGO’sy. To element projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice” realizowanego przez gminę w partnerstwie z sąsiadami zza Odry.

Na łąkach pod sceną przy ul. Nadorzańskiej stanie miasteczko namiotowe, w którym na gości czekać będzie mnóstwo atrakcji i spotkań z ciekawymi ludźmi. Polskie i niemieckie NGO’sy pokażą, jak wiele robią dobrego – dają siłę i wsparcie tam, gdzie są naprawdę potrzebne! Pomagają potrzebującym, troszczą się o zwierzęta, organizują wolny czas, kultywują lokalne tradycje. W miasteczku gościć będziemy przedsiębiorstwa społeczne i organizacje pozarządowe ze Słubic i Frankfurtu i okolicy, a także m.in. z Zielonej Góry, Świebodzina, Cybinki, Radzikowa, bo jednocześnie odbywać się będą Targi Aktywności Społecznej i Biznesu Społecznego. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze, który jest ich organizatorem, zaprasza m.in. na kiermasz wyjątkowego rękodzieła, warsztaty plastyczne i zielarskie i inne atrakcje.

Miasteczko Uśmiechu zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach funduszu małych projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina.wróć

PRO ARTE 2018

zobacz

Wernisaż wystawy "Return..." Piotra Kuci fot. Witold Cholewa

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.