piątek, 22 lutego 2019

14.07

2018

Miasteczko Uśmiechu

Łąki nadodrzańskie

12.00-18.00

W sobotę 14 lipca, od 12.00 do 18.00, łąki wzdłuż ulicy Nadodrzańskiej zamienią się w wielkie Miasteczko Uśmiechu. Będzie tam można zajrzeć do wioski hanzeatyckiej i poznać tajniki średniowiecznego rzemiosła, podglądnąć pracę wikliniarza, garncarza, kaletnika, obejrzeć warsztat tkacki, a nawet…stanowisko kata. Liczne atrakcje czekają też dzieci na placu zabaw, gdzie odbywać się będą m.in. walki na bezpieczne miecze czy strzelanie z kuszy. Na łąkach staną również dmuchane zamki, będzie można poskakać na euro-bungee, wziąć udział w konkursach i zabawach sportowych, maratonie fitness, warsztatach tanecznych, wejść do zagrody ze zwierzętami, zajrzeć do fotobudki czy na stoisko, gdzie promowany będzie zdrowy styl żywienia dzieci.

W Miasteczku Uśmiechu nie zabraknie też muzyki i tańców. Na nadodrzańskiej scenie prezentować się będą m.in. zespoły z miast partnerskich Słubic i Frankfurtu, m.in. chór klarnecistów z Heilbronnu, zespoły: Charme z Szostki, Altanka z Witebska, Junost z Białorusi i Aluzja z Gorzowa Wlkp. Wystąpi też słubicka Bohema.

Jedną z atrakcji Miejskiego Święta Hanzy będzie transgraniczny piknik organizacji pozarządowych, na którym prezentować się będą polskie i niemieckie NGO’sy. To element projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice” realizowanego przez gminę w partnerstwie z sąsiadami zza Odry.

Na łąkach pod sceną przy ul. Nadorzańskiej stanie miasteczko namiotowe, w którym na gości czekać będzie mnóstwo atrakcji i spotkań z ciekawymi ludźmi. Polskie i niemieckie NGO’sy pokażą, jak wiele robią dobrego – dają siłę i wsparcie tam, gdzie są naprawdę potrzebne! Pomagają potrzebującym, troszczą się o zwierzęta, organizują wolny czas, kultywują lokalne tradycje. W miasteczku gościć będziemy przedsiębiorstwa społeczne i organizacje pozarządowe ze Słubic i Frankfurtu i okolicy, a także m.in. z Zielonej Góry, Świebodzina, Cybinki, Radzikowa, bo jednocześnie odbywać się będą Targi Aktywności Społecznej i Biznesu Społecznego. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze, który jest ich organizatorem, zaprasza m.in. na kiermasz wyjątkowego rękodzieła, warsztaty plastyczne i zielarskie i inne atrakcje.

Miasteczko Uśmiechu zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach funduszu małych projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina.wróć

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.