wtorek, 23 kwietnia 2019

18.09

2018

Making of - warsztaty filmowe

Sala kameralna SMOK

16:00

Warsztaty mają na celu przybliżyć uczestnikom tajniki produkcji filmowej. Każdy będzie miał okazję poznać części składowe filmu, a także dowiedzieć się, w jaki sposób krok po kroku powstaje dzieło audiowizualne. Zajęcia dzielą się na część teoretyczną oraz praktyczną.  Uczestnicy dowiedzą się jak zacząć swoją przygodę z filmem, pogłębić wiedzę już posiadaną, a także uzyskać praktyczne wskazówki jak i gdzie prezentować gotowy materiał. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie autorskiego, krótkometrażowego filmu. Oferta kierowana jest do starszej młodzieży uczącej się czy studentów.

Na warsztatach zostaną omówione takie zagadnienia jak scenariopisarstwo (struktura scenariusza filmowego, jak napisać własny scenariusz, dialogi), elementy warsztatu reżysera,  praca z aktorem, elementy pracy operatora kamery (plany filmowe, podstawowe pojęcia w świecie filmu, praca z kamerą), podstawy montażu filmowego czy warsztat aktora – w formie gier i zabaw rozwijających zdolności aktorskie.

Na pierwsze spotkanie organizacyjne zapraszamy we wtorek, 18 września o godz. 16.00.
Zajęcia poprowadzi Wojciech Tomczak.

wróć

Wernisaż wystawy "Trzy drogi " Wojciecha Sternaka — w Galeria OKNO.

zobacz

Preludium Bożonarodzeniowe 2018

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.