wtorek, 16 lipca 2019

30.05

2019

akcja fotograficzna „Mamy i córki” i...

Galeria OKNO SMOK

AKFA zaprasza mamy i córki do wspólnego portretu
Kto pamięta zeszłoroczną akcję i wystawę portretów słubickich rodzin? Również i w tym roku pasjonaci fotografii z Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej, która działa przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury mają dla mieszkańców Słubic ciekawą, fotograficzną propozycję. 

Mamy i córki łączy wyjątkowa więź. I warto ją pokazać na zdjęciach – nie jest to zadanie łatwe, ale bardzo ciekawe. Dlatego właśnie w tym roku AKFA złożyła do gminy Słubice wniosek na inicjatywę lokalną, która obejmuje m.in. akcję „Mamy i córki”. Ich pomysł zyskał aprobatę – i zostanie zrealizowany. Na czym będzie polegać? 

Mamy, córki i… rama od obrazu

- Chcemy skupić się na relacjach pań, które zgłoszą się do sesji zdjęciowej. Zadaniem mam i córek będzie ustawienie się do zdjęcia z rekwizytem, którym jest rama od obrazu i „zagranie” nią. – opowiada A. Panek-Kusz, szefowa Galerii OKNO, pod której skrzydłami pracuje AKFA. Wyjaśnia, że mamy i córki wcale nie muszą ustawić się wewnątrz ramy. Mogą użyć jej w dowolny sposób – i pewnie za każdym razem będzie on inny, tak jak różne są bohaterki portretu. Warto również zabrać dodatkowe rekwizyty łączące, lub pokazujące różnice w charakterze, poglądach, pasjach… 

Grupa liczy na to, że do sesji zgłoszą się mamy i córki w różnym wieku – od maluszków po seniorki. Każde zdjęcie będzie wspaniałą rodzinną pamiątką, a wszystkie razem stworzą wyjątkową wystawę słubickich kobiet. 

Fotografie zostaną wydrukowane a następnie pokazane w Galerii Małej i Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach.

Zgłoszenia do sesji mam i córek: e-mail: annagaleriaokno@.pl lub tel. 604 588 465. Liczba miejsc ograniczona. 

wróć

Wernisaż wystawy Anny Panek-Kusz „Wizje przestrzeni”

zobacz

Lubuska Gala Taneczna

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.