poniedziałek, 16 września 2019

30.05

2019

Lubuska Gala Taneczna - wyniki przeglądu

sala koncertowa SMOK

23 maja w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury zakończyły się eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej. Na scenie zaprezentowało się 15 różnorodnych grup i zespołów tanecznych działających w naszym mieście – w sumie 153 uczestników.
Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Jego celem jest diagnoza, integracja i promocja najciekawszych zjawisk kulturowych amatorskiego ruchu artystycznego oraz integracja osób i instytucji współrealizujących program. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorem Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
Do udziału zapraszono solistów, duety i grupy taneczne działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją taneczną dzieci i młodzieży. Lubuska Gala Taneczna realizowana jest w czterech kategoriach wiekowych oraz trzech kategoriach tanecznych z uwzględnieniem podziału na: soliści/duety oraz grupy taneczne.
Poniżej zamieszczamy pełną listę zespołów wyróżnionych i nagrodzonych nominacją do udziału w finale wojewódzkim przeglądu. Finał wojewódzki będzie miał miejsce 13 i 14 czerwca w Nowej Soli.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego, a nominowanym do finału wojewódzkiego dalszego powodzenia.

 

Zobacz wyniki przeglądu
wróć

Miejskie Święto Hanzy 2019

zobacz

Wernisaż wystawy Anny Panek-Kusz „Wizje przestrzeni”

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.