wtorek, 15 października 2019

14.07

2019

Miejskie Święto Hanzy 2019 | 12-14 lipca

Słubice

Koncerty zespołów Bajm, Sound & Grace, Enej, Weekend czy Masters – to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy na tegoroczne Miejskie Święto Hanzy. Odbędzie się ono od 12 do 14 lipca. Nowością będzie księżycowe miasteczko, która powstanie w parku przy placu Przyjaźni
z transgraniczną ofertą szczególnie dla młodzieży i rodzin z dziećmi, ale także dla seniorów. Czeka nas nieziemska zabawa… w końcu mamy w tym roku 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu.
Zaczynamy w piątek 12 lipca, tradycyjnie inauguracją na moście. Mieszkańców
i zaproszonych gości powitają gospodarze Słubic i Frankfurtu. Nie zabraknie artystycznych niespodzianek, beczki piwa i poczęstunku dla wszystkich. Będzie też zapowiedź Kosmosu Przyjaźni w postaci międzyplanetarnego performance teatralno-muzyczno-tanecznego
„My już lecimy”. A piątek zakończymy feerią barw w kosmosie – nieziemskim
i transgranicznym pokazem fajerwerków. W parku przy placu Przyjaźni, w sobotę i niedzielę (13 i 14 lipca), odbywać się będą m.in. warsztaty taneczne, wokalne, muzyczne, teatralne, plastyczne, których efektem będą widowiska taneczne, performance i akcje artystyczne skierowane do mieszkańców. Publiczność bawić będą lokalni artyści, ale też goście z miast partnerskich Słubic i Frankfurtu, m.in. kilkunastoosobowy zespół dudziarzy Banda de Gaitas, z Chaves-Verin (Portugalia-Hiszpania), Eetu Lampi, magik z Imatry (Finlandia) czy hip-hopowy zespół Let’s go z Szostki (Ukraina). Będą też Food tracki, dmuchańce dla dzieci, strefa relaksu i wiele innych atrakcji.
Z 13 na 14 lipca przeniesiemy się w przestrzeń międzygalaktyczną, gdzie artyści z kolektywu Between_us zabiorą nas w podróż z muzyką elektroniczną i wspólne lądowanie na Księżycu.

Będzie kosmicznie i fantastycznie!
Kosmos Przyjaźni to inicjatywa oddolna przygotowana przez lokalnych twórców dwumiasta. Wydarzenia bazują na doświadczeniu, pasji i talentach lokalnych twórców amatorów, zaangażowanych w artystyczny rozwój naszej małej ojczyzny. Spotykamy się na Placu Przyjaźni 13 i 14 lipca, gdzie przez dwa dni królować będzie tematyka kosmiczna. A to za sprawą 50 rocznicy lądowania człowieka na Księżycu. W lipcu 1969 roku Apollo 11 wszedł na orbitę Księżyca. Armstrong i Aldrin przeszli do modułu księżycowego, który został odłączony i rozpoczął historyczne lądowanie. Astronauci wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku.


Kapitan Planeta i Gwiezdne Wojny
Nawiążemy do rocznicy i uczcimy ją lokalnie. Na placu Przyjaźni powstaną kosmiczne dekoracje, artyści przygotują kosmiczne warsztaty, a występy artystyczne sięgną gwiazd…
A wszystko dla mieszkańców i z mieszkańcami. Oprócz lokalnych artystów w kosmicznej przestrzeni scenicznej pojawią się zespoły z miast partnerskich. Zapraszamy mieszkańców dwumiasta na plac Przyjaźni w sobotę, 12 lipca od godz. 12.00. Oferujemy barwny program artystyczny, kosmiczne zabawy i animacje, oraz atrakcje dla każdego.

Gazeta MŚH
wróć

Wernisaż wystawy "Mamy i córki"

zobacz

Miejskie Święto Hanzy 2019

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.