poniedziałek, 16 września 2019

15.09

2019

Symphonic Mob we Frankfurcie nad Odrą

Hala koncertowa im. Carla Philippa Emanuela Bacha

16:00

Chcielibyście wystąpić z profesjonalnymi muzykami orkiestry symfonicznej? Będzie to możliwe 15 września, o godzinie 16:00. Tego dnia Brandenburska Orkiestra Państwowa zaprasza w ramach swojego Dnia Drzwi Otwartych na Symphonic Mob, podczas którego każdy, kto lubi śpiewać i każdy, kto gra na instrumencie, będzie mógł dołączyć do muzyków orkiestry na scenie. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w graniu w orkiestrze lub śpiewaniu w chórze.

Podczas tego koncertu członkowie orkiestry i amatorzy zagrają wspólnie cztery utwory: „Nimrod” Edwarda Elgara z wariacji „Enigma" i jego słynny "Marsz nr 1" z "Pomp and Circumstance", "Chór Cyganów" Verdiego i "Berliner Luft" Paula Lincke. Chór i orkiestrę poprowadzi dyrygent Brandenburskiej Orkiestry Państwowej Jörg-Peter Weigle.

Na występ ten można zgłosic się już teraz na stronie www.symophonic-mob.de . Również tam można znaleźć nuty do zaplanowanych utworów w wersji zarówno uproszczonej, jak i oryginalnej oraz nuty dla instrumentów takich jak saksofon, które zazwyczaj nie są częścią orkiestry symfonicznej.

Frankfurt nad Odrą jest jednym z czterech miast w Niemczech, w których w tym roku wspólnie z renomowaną orkiestrą symfoniczną organizowany jest Symphonic Mob.

15 września od godz. 11:00 odbędzie Dzień Otwartych Drzwi Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we frankfurckiej filharmonii. Oprócz orkiestry tego dnia zagra również Orchester der Frankfurter Musikfreunde oraz uczniowie szkół muzycznych z regionu. Przygotowany zostanie program dla młodych słuchaczy oraz przyjęcie dla abonentów koncertów. Dzieci dowiedzą się również, jak własnoręcznie mogą wykonać instrumenty muzyczne z przedmiotów gospodarstwa domowego. Na zakończenie dnia odbędzie się koncert BigBandu Orkiestry Państwowej.

wróć

Miejskie Święto Hanzy 2019

zobacz

Wernisaż wystawy Anny Panek-Kusz „Wizje przestrzeni”

zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.